טיפול כירופרקטיקה

פריצת דיסקהגוף שלנו עובד באופן מופלא. אנו נושמים רבע ליטר של אוויר 17 פעמים בדקה. אנחנו נושמים כשלוש מאות ועשרים מיליון ליטר אוויר באורך חיים ממוצע. האדם הממוצע עושה מיליארד צעדים בחייו והולך בערך 120,000 קילומטרים. כל זה כשהוא נוחת על כל רגל עם כוח הגדול פי שלוש ממשקל גופו. שמונה מיליון תאי דם אדומים חדשים נבראים במוח העצם מדי שנייה. מוח התינוק גדל פי שלוש בשנה הראשונה לחייו. מאה מיליון יחידות מידע מגיעות למוח כל שניה, אותן הוא מעבד בצורה מאורגנת. למרות שהמוח הוא רק 2% ממשקל הגוף הוא מכיל למעלה ממאה מיליארד תאים עצביים הנקראים נוירונים. גוף האדם הוא ללא ספק מופלא ונפלא כאחד. מה אתה חושב יקרה אם תטפל/י בגוף שלך רק כשהוא נשבר? לרוע המזל, יש הרבה אנשים שגדלים עם התפיסה, ” אם זה לא שבור לא צריך לתקן את זה “. אנשים אלה מתעלמים מכאב ולא משתתפים בפעילויות המעודדות בריאות. הם משלמים מחיר כבד אחר כך. מבט על יציבת הגוף שלהם מגלה הרבה. אם אנשים נראים מכופפים ועקומים מבחוץ, איך אתם חושבים שהגוף שלהם מתפקד מבפנים? במקום להתחייב לסגנון חיים בריא ומלא חיוניות, הם מכסים על הבעיות שלהם עם “תרופות” (סמים שאינם מרפאים דבר) וממשיכים בהרגלים הישנים, מתפקדים בהרבה פחות ממלוא הפוטנציאל שלהם. בריאות יזומה היא בחירה הרבה יותר טובה, אתה לא חושב? כאשר אתה חושב על פלאי המוח ויכולות הגוף, ביחד עם הכוח של האינטליגנציה הפנימית, זה לא פלא שהנושא של קשר המוח עם הגוף הפך לנושא הבריאות החשוב ביותר בזמננו. את/ה חייב/ת לטפל בעמוד השדרה ומערכת העצבים שלך בכדי להישאר בריאה ולהגיע למלוא הפוטנציאל הטמון בגוף שלך. על קשר זה כתב היפוקרטס שאמר ” הבט טוב לעמוד השדרה למצוא את גורם המחלה ” .

הרפואה המערבית מול כירופרקטיקה

הרפואה מבוססת על “אמונה” דתית עמוקה המאמינה ש”ממוצע זה נורמאלי” . היא לכן מסיקה שאם אתה לא ממוצע, אתה לא נורמלי. מצב של חריגה מהממוצע נקרא סימן או סימפטום, ולכן אם קיימים ביחד מספר סימנים, או יחדיו סימנים וסימפטומים, הם נקראים מחלה, תסמונת, מצב או פשוט חולי. מטרת הרפואה היא להחזיר אותך חזרה למצב ממוצע עם שיטות מסורתיות כמו סמים (כדורים), סמים נוזליים (זריקות), ניתוח או שיטות אלטרנטיביות אחרות. למשל, לחץ הדם שלך מוגדר גבוה אם הוא יותר גבוה מהממוצע, ולכן הוא נחשב להיות לא נורמלי. מצב זה של לחץ דם הגבוה מהממוצע נקרא היפר מתח (HYPERTENSION). המטרה במצב זה היא להחזיר אותך לממוצע ואם זה מצליח אתה מכונה בריא.

כירופרקטיקה והבנת הגוף

פילוסופיית הכירופרקטיקה מבינה שהרופא אינו ממש מרפא אותך, ורק אתה יכול לרפא את עצמך. הרופא יכול לעזור לך להירפא או לשכך את הכאבים עד שגופך מחלים לבד. כירופרקטיקה מכירה בעובדה שיש חכמה המניעה את הגוף באופן אוטומטי, מרפאה אותו ובונה אותו מחדש. הלב שלך פועם 101,000 פעמים ביום, הגוף שלך מעכל אוכל, חתכים וחבלות מרפאים את עצמם באופן אוטומטי. אלפי תפקידים קורים מדי דקה בגוף שלך באופן אוטומטי. לכולנו יש חכמה פנימית המניעה את גופנו. כירופרקטיקה מכנה “חכמה” זו בשם בינה פנימית או אינטליגנציה פנימית, שהיא התבונה המניעה את גופך, ומשמשת כאנרגיית מרפא וכוח מניע. מערכת העצבים מקשרת ומעבירה מסרים מהאינטליגנציה הפנימית לכל חלקי הגוף. מטרת הכירופרקט היא לא לטפל בכאב או פריצת דיסק או מחלה אחרת. מטרת הכירופרקט היא להסיר את ההפרעות והלחצים בעמוד השדרה החונקים את העצבים. זה נעשה ע”י כיוונים עדינים וספציפיים לחוליות עמוד השידרה (ראה קישור – מה עושה הכירופרקט). כאשר יש פחות הפרעה במערכת העצבית, יותר אימפולסים חיוניים מגיעים לאברי הגוף וחזרה למוח. יותר זרימה עצבית פירושו, תפקוד טוב יותר של איברי הגוף, ירידה או היעלמות הכאב, הרגשה טובה יותר, שיפור גמישות ותנועתיות, פחות מתחים, יותר אנרגיה ועוד. הכירופרקטיקה מבוססת על ההנחה שהגוף מכיל מערכת תובנה פנימית השואפת באופן תמידי לאיזון. מערכת פנימית זו בגוף נקראת “אינטליגנציה פנימית” ( INNATE INTELLIGENCE). מטרת הבינה הפנימית היא לארגן את כל פעולות הגוף מבפנים ולשמור על איזון. כתוצאה מכך, הגוף תמיד פועל בכל יכולתו לשאוף לאיזון בנסיבות הקיימות. לכן, זה רק הגיוני שנשאף לספק לגוף נסיבות טובות יותר בכדי להשיג איזון אופטימאלי. מערכת העצבים שולטת, מווסתת ומבקרת על כל פעילויות הגוף והיא המקשרת בין הבינה הפנימית לכל מערכות ואיברי הגוף עד לתא הקטן ביותר.כיוון שמערכת העצבים מוקפת חוליות, המקום היחידי בו יכולה להיווצר הפרעה לתקשורת בין הבינה הפנימית לגוף היא בעמוד השידרה. אנו מכנים הפרעה זו על כל מרכיביה כ”סבלוקסציה” (תת נקיעה שידרתי). כירופרקט בודק את עמוד השדרה שלך לאתר חוליה הממוקמת באופן כזה שמפריע למערכת העצבית. אם הגוף נמצא במצב של תת נקיעה שידרתי הוא לא מתפקד במלוא הפוטנציאל שלו. הוא עובר תהליך של הידרדרות ואיבוד יכולת הבריאות שלו. מטרת הכירופרקט היא לכוון חוליה זו ולהסיר את הלחץ מהעצב. הסרת הלחץ וחידוש התקשורת העצבית מאפשרים נסיבות טובות יותר לגוף לחזור לאיזון, להחלים ולתפקד ללא סבל בצורה הטובה ביותר.

מבנה הדיסק והחוליות בעמוד השדרה